O mnie

fot. Sławomir Jędrzejewski

Jestem psychologiem dziecięcym, dla którego praca to – bez dwóch zdań – największa pasja, oraz doradcą chustowym, zgłębiającym wciąż teorię i praktykę noszenia dzieci blisko siebie (tutaj znajdziesz opinie o mnie). Prywatnie jestem szczęśliwą Żoną i Mamą.

Ostatnie 2 lata studiów spędziłam zgłębiając psychologię kliniczną dziecka oraz psychologię rehabilitacyjną. Moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe były związane ze wspieraniem w rozwoju dzieci i młodzieży z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Ukończyłam roczny staż szkoleniowy z zakresu terapii grupowej osób z zespołem Aspergera, byłam terapeutą – cieniem w szkole podstawowej, a w trakcie praktyk pracowałam także w wielu warszawskich placówkach dla dzieci i dla dorosłych (m.in. w Stowarzyszeniu INTEGRACJA, w Szkole „Dać Szansę” i w Domu pod Fontanną).

Obecnie kształcę się w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii – ukończyłam Studium Rozwoju Osobistego, we wrześniu zaczynam etap trenerski.

Macierzyństwo skierowało mnie ku filozofii rodzicielstwa bliskości. Myśląc o dziecku i jego rodzicach myślę przede wszystkim o relacji, jaka ich łączy. Myślę o uważności na siebie nawzajem, o wzajemnym zaufaniu i szacunku do swoich potrzeb. Myślę także o tym, co i jak mówimy  – bo często sposób komunikacji decyduje o tym, jak się czujemy, a to, jak się czujemy i co z tym robimy wpływa na naszą komunikację.

Ten blog wyrasta z mojej potrzeby samorealizacji i rozwoju. Będzie dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji, jeśli i Tobie okaże się potrzebny.

Cieszę się, że jesteś tu ze mną!

 

Jeśli potrzebujesz, napisz do mnie wypełniając poniższy formularz.